نمایش «بچه‌گرگ‌های دره سیب» در جشنواره باف‌درمالموی سوئد

فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» دومین ساخته بلند فریدون نجفی در جشنواره باف‌درمالموی سوئد روی پرده می‌رود.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه کنندگی مجید برزگر در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در بخش پانورامای کودک سی و نهمین جشنواره فیلم باف درمالموی سوئد به نمایش درمی‌آید.

فیلم «بچه‌گرگ‌های دره سیب» در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان موفق به دریافت پروانه زرین و جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه، بازیگری و جایزه ویژه هیأت داروان بخش بین‌الملل شد. همچنین پیش از این در بخش پانورامای بیست و ششمین جشنواره کودک و نوجوان اشلینگل درکشور آلمان به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

«بچه گرگ‌های دره سیب» که در منطقه کوهرنگ و لوکیشن‌های چهار محال و بختیاری فیلمبرداری شده است داستان آشو، پسر بچه یازده ساله‌ی بختیاری است که پدرش به جرم قتل فراری ست، برای نجات جانش از تهدید طایفه و خانواده مقتول، مجبور می‌شود با ترک روستای خود و با پوشیدن لباس دخترانه، سفر پرماجرایی را آغاز کند. او در  انتهای این سفر با حقایق جدیدی درباره مادرش-که گفته شده بود مرده است-  و بی گناهی پدرش رو به رو می‌شود.

گفتنی است سی و نهمین جشنواره فیلم باف‌درمالموی سوئد از ۱۹ تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۲٨ اسفند ۱۴۰۰ تا ۵ فروردین۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.