مقررات و آئین‌نامه داوری بخش جلوه‌گاه امید منتشر شد

وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و بخش‌های خصوصی که علاقمند به مشارکت، داوری و اهدای جایزه به فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره کودکان و نوجوانان هستند، می‌توانند با رعایت ضوابط و مجموعه مقررات به فیلم منتخب‌شان جایزه دهند.
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در راستای حمایت از سینمای ملی، با هدف توسعه و تعامل سازمان‌ها، نهادهای دولتی و بخش خصوصی با هنر و صنعت سینما بویژه سینمای کودکان و نوجوانان، زمینه مشارکت نهادها و سازمان‌ها در قالب داوری فیلم‌ها، تحقیق و نگارش فیلمنامه‌های سینمایی، مشارکت در تولید فیلم و حمایت در زمان نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان با عنوان «جلوه گاه امید» فراهم شده است.
وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و بخش‌های خصوصی که علاقمند به مشارکت، داوری و اهدای جایزه به فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره کودکان و نوجوانان هستند، می‌توانند با رعایت ضوابط و مجموعه مقررات ذیل نسبت به داوری آثار جشنواره‌ در بخش ملی اقدام و فیلم‌های مورد نظر خود را برگزیده و در مراسم اختتامیه به آنها جایزه دهند.

مقررات و شرایط بخش جلوه‌گاه امید
معرفی کتبی حداکثر ۳ داور (که صلاحیت فرهنگی، هنری و علمی ایشان به تأیید دبیرخانه جشنواره برسد)
حداقل میزان مشارکت هر سازمان در بخش ملی: مراکز تجاری مبلغ ۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و مراکز فرهنگی و هنری ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال است و بین یک تا دو انتخاب خواهند داشت.
به منظور برنامه‌ریزی مناسب آیین اختتامیه و اعطای جوایز بخش «جلوه گاه امید»، تمام جوایز هنگام تحویل مدارک هر سازمان یا موسسه دریافت می‌شود.
سازمان‌ها و نهادهای شرکت کننده در این بخش می‌بایست نماینده‌ی تام‌الاختیار خود را به منظور انجام هماهنگی‌های لازم معرفی نمایند. (نماینده‌ تام‌الاختیار باید از بین داوران انتخابی معرفی شوند.)
برنامه بازبینی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره از سوی دبیرخانه این بخش تنظیم و داوران هر سازمان موظفند در زمان بندی ارایه شده نسبت به تماشا و داوری فیلم‌ها اقدام نمایند.
هر سازمان بسته به نوع ماموریت خود می تواند بخش اول: فیلم‌های ملی در قالب بلند، نیمه بلند و کوتاه یا را انتخاب کند.
نتایج آرای داوری می‌بایست حداکثر یک روز قبل از پایان نمایش فیلم‌ها و داوری‌ها ، با امضای داوران محترم معرفی شده به دبیر جشنواره اعلام گردد.
بیانیه سازمان‌های شرکت کننده در اختیار نشریه روزانه جشنواره و رسانه‌ها قرار می‌گیرد و در مراسم اهدای جوایز خوانده نخواهند شد.
مراسم اهدای جوایز بخش جلوه گاه امید با حضور مقامات و روُسای سازمان‌ها و نهادها برگزار خواهد شد.
در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد سازمان‌ها ممکن است این بخش حذف شود و در این‌صورت جوایز تحویل داده شده به دبیرخانه، عودت خواهد شد.
نهادها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها می توانند با تکمیل برگ تقاضای داوری و ارائه آن به دبیرخانه این بخش به آدرس: خیابان آمادگاه، روبروی هتل عباسی، مجتمع عباسی، دفتر دائمی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان کد پستی: ۸۱۴۴۹۱۷۸۸۶ تلفن: ۳۲۲۲۵۵۳۵ و تلفکس: ۳۲۲۲۱۲۹۸ اعلام آمادگی نمایند.

زمان بندی:
● اعلام فراخوان: ۲۰ تیر
● دریافت پاسخ از سازمان ها: ۲۷ تیر تا ۲۴ مرداد
● اعلام نهایی اسامی سازمان ها و داوران معرفی شده: ۲۵ مرداد