در گفت‌وگو با پانا مطرح شد؛

حامد جعفری: تماشای روند پیشرفت سینماگران نوجوان برایم بسیار جذاب است

حامد جعفری تهیه‌کننده سینما و منتور ششمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران ابراز امیدواری کرد این رویداد نسلی از نوجوانان و جوانان را به سینما معرفی کند که درخشش‌های آتی این حوزه را رقم بزنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از پانا، حامد جعفری منتور ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران درباره این رویداد بیان کرد: من این رویداد را اتفاق مهمی برای بچه‌هایی می‌دانم که قرار است در آینده حرفه‌ای‌شان مسیر فیلمسازی را طی کنند. به نظرم هیچ فرصتی مهم‌تر از این رویداد تدارک دیده شده برای نوجوانانی نیست که علاقه‌مند به سینما هستند و المپیاد شرایطی را فراهم می‌کند که همراه با مربیان خود ایده‌پردازی کنند، فیلم بسازند و آثارشان را تحویل بدهند و پله پله و گام به گام در فضای سینما رشد کنند.

وی ادامه داد: این روند را در این سال‌ها نیز شاهد بوده‌ایم. چراکه بعضی از نوجوانانی که چند دوره است در المپیاد شرکت می‌کنند، کارهایشان بهتر و بهتر از قبل شده و دیدن این تغییر برای من که پیش از این نیز منتور المپیاد بودم، جذاب است.

این تهیه‌کننده انیمیشن عنوان کرد: حضور این بچه‌ها و شور و شوق‌شان نشان می‌دهد که امید در سینما زنده است و این هنر علاقه‌مندانی دارد که برای ارتقای پیوسته خود تلاش می‌کنند. سینما و فیلم‌سازی نیاز به تمرین و ممارست دارد و المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران محل تمرین بچه‌هاست. المپیاد در ابتدای راه خود است و می‌توان در ادامه آن را بهتر و بهتر کرد تا حتی نوجوانان بیشتری از مناطق مختلف کشور در این رویداد شرکت کنند و این نوجوانان به نقطه طلایی فیلم‌سازی خود برسند. همچنین امیدواریم شاهد درخشش نسلی در آینده سینما باشیم که مسیر فیلم‌سازی خود را به واسطه المپیاد آغاز کرده‌اند.

ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران ۳۰ دی تا ۳ بهمن ۱۴۰۱ به همت بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.