شهردار اصفهان: جشنواره تجلی دستاوردهای سینمای کودک است

علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان گفت: جشنواره فیلم کودک، تجلی دستاوردهای یک ساله در حوزه سینمای کودک است
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علی قاسم‌زاده به شوق و شور اصفهانی‌ها برای آغاز جشنواره۳۵ اشاره کرد و گفت: نه تنها مسئولان شهر اصفهان بلکه تمام خانواده‌هایی که کودک و نوجوان دارند و حتی کسانی که در سن ۳۰، ۴۰ یا ۵۰ سالگی هستند و زمانی خودشان مخاطب، خبرنگار و داور جشنواره بودند، حالا علاقمند هستند که خاطرات گذشته‌شان را با حضور فرزندانشان مرور کنند.
او درباره دستاوردهای جشنواره برای اصفهان و ایران بیان داشت: جشنواره تجلی دستاوردهای یک ساله در حوزه سینمای کودک است. علاوه بر رقابت عوامل فیلم‌ها با یکدیگر وجهه دیگر جشنواره که برای شهر ما و کودکان و نوجوانانمان بسیار مهم است ابعاد آموزشی و انگیزشی آن است. در حال حاضر جشنواره با مشارکت هزار کودک و نوجوان در قالب داور و خبرنگار درحال برگزاری است. این تجربه برای بچه‌ها به شدت ارزشمند است و یک کارگاه مهارتی برای نوجوانان تلقی می‌شود. در کنار همه این‌ اتفاقات، از این دست جشن‌ها منبع الهامی برای کودکان و نوجوانان است تا خودشان در آینده بازیگر، نویسنده، تهیه‌کننده و یا کارگردان شوند. این بارقه‌ها ممکن است امروز جواب ندهد اما ۱۰ سال بعد یک فیلم‌ساز، نویسنده و یا بازیگر فوق‌العاده به سینمای ایران تحویل می‌دهد.
قاسم‌زاده برای جشنواره و کودکان این‌طور آرزو کرد: جشنواره کودک برای همه بچه‌های ایران و دنیاست. آرزو می‌کنم در سال‌های آینده بچه‌های ایران با همه قومیت‌ها در کنار بچه‌های کشور های دیگر امکان حضور در اصفهان و شرکت در جشنواره را داشته باشند.