برنامه نمایش آثار در روز پنجم جشنواره + نشست‌ها و کارگاه‌ آموزشی

در پنجمین و آخرین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، فیلم‌ها در نوبت‌های مختلف برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، امروز چهارشنبه ۱۹ مهرماه و در آخرین روز از برگزاری رویداد، مخاطبان جشنواره در پردیس سینمایی چهار باغ، پردیس سینمایی ساحل و سینما سوره می‌توانند بیننده آثار سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باشند.

*اکران پردیس سینمایی ساحل
سالن نصف جهان پردیس سینمایی ساحل (ویژه داوران و دانش‌آموزان دختر و معلولین) در نوبت اول، فیلم‌ «هوک» ساخته حسین ریگی (نوجوان) در ساعت ۹ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلمی روی پرده نمی‌رود اما فیلم «مسافری از گانورا» ساخته سید احمد علمدار (پویانمایی و کودک) ساعت ۱۴ در نوبت سوم روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم سالن نصف‌جهان، فیلم «آلفا و ربات نابودگر» (کودک و نوجوان) ساخته شهرام قدیری ساعت ۱۶:۳۰ اکران می‌شود.
نوبت پنجم در ساعت ۱۹ نیز به نمایش فیلم «استعداد من» (کودک و نوجوان) ساخته مرتضی حمید عبداللهی نجف‌آبادی اختصاص دارد.
در سالن زنده رود (مردمی)، در نوبت اول، فیلم‌ «سفر به تاریکی» ساخته علی بصیری نیک (پویانمایی و نوجوان) در ساعت ۱۵ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «در آغوش درخت» ساخته بابک خواجه‌پاشا (نوجوان و خانواده) ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود.
و در سالن گیشه ۷ (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان)، در نوبت اول، فیلم‌ «سیارک» ساخته مهدی حسینی‌وند (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۵:۳۰ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «سینگو» ساخته علیرضا محمدی (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷:۳۰ روی پرده می‌رود.
در سالن عالی قاپو این پردیس سینمایی فیلم سینمایی «آرتک» (نوجوان) از کشور روسیه ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود.

*اکران پردیس سینمایی چهارباغ
سالن نقش جهان پردیس سینمایی چهارباغ (ویژه داوران و دانش‌آموزان پسر) در نوبت اول این سینما به فیلم «سفر به تاریکی» (پویانمایی و نوجوان) ساخته علی بصیری نیک اختصاص دارد. این فیلم در ساعت ۹ صبح نمایش داده می‌شود.
در نوبت دوم و از ساعت ۱۱:۳۰ فیلم «در آغوش درخت» (نوجوان و خانواده) ساخته بابک خواجه‌پاشا اکران می‌شود.
در ساعت ۱۴ و نوبت سوم نیز فیلم «سینگو» (کودک و نوجوان) به کارگردانی علیرضا محمدی روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم و از ساعت ۱۶:۳۰ نیز فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» (کودک و نوجوان) ساخته سید علی موسوی‌نژاد برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید.
در ساعت ۱۹ و نوبت آخر نمایش این پردیس سینمایی نیز فیلم‌ «ملکه آلیشون» (کودک و نوجوان) ساخته ابراهیم نورآورمحمد روی پرده می‌رود.
در سالن چهلستون (مردمی)، در نوبت اول فیلم‌ «آلفا و ربات نابودگر» ساخته شهرام قدیری (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۵ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «استعداد من» ساخته مید عبداللهی نجف‌آبادی (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود.
در سالن شیخ بهایی (مردمی)، در نوبت اول فیلم‌ «یک تکه ابر» ساخته علی قوی‌تن (نوجوان و خانواده) در ساعت ۱۶ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «خیابان ملک» ساخته احسان سلطانیان (کودک و نوجوان) ساعت ۱۸ روی پرده می‌رود.
و در سالن چهارسوق (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان) در نوبت اول، فیلم‌ «کاپیتان» ساخته محمد حمزه‌ای (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۵:۳۰ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «هوک» ساخته حسین ریگی (نوجوان) ساعت ۱۷:۳۰ روی پرده می‌رود.

*اکران سینما سوره
سالن اصلی سینما سوره (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان) در نوبت اول این سینما به فیلم «ملکه آلیشون» (کودک و نوجوان) ساخته ابراهیم نورآورمحمد اختصاص دارد. این فیلم در ساعت ۱۴ نمایش داده می‌شود.
در نوبت دوم و از ساعت ۱۶ فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» (کودک و نوجوان) ساخته سید علی موسوی‌نژاد اکران می شود.
در ساعت ۱۸ و نوبت سوم نیز فیلم «استعداد من» (کودک و نوجوان) از حمید عبداللهی نجف‌آبادی روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم و از ساعت ۲۰ نیز فیلم «آلفا و ربات نابودگر» (کودک و نوجوان) از شهرام قدیری برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید.

*نشست‌های پرسش و پاسخ پردیس سینمایی ساحل (سالن حافظ ویژه داوران و خبرنگاران دختران)
از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ فیلم «مسافری از گانورا» اثر سید احمد علمدار، در ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ فیلم «آلفا و ربات نابودگر» به کارگردانی شهرام قدیری و از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۰:۴۵ نشست فیلم «استعداد من» ساخته حمید عبداللهی نجف‌آبادی برگزار می‌شوند.
مدیریت و اجرای این نشست ها با سحر قناعتی گزارشگر نام آشنای سیما و کارشناس سینما است.
*نشست‌های پردیس سینمایی چهارباغ (سالن پاسارگاد، ویژه داوران و خبرنگاران پسر)
از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ نشست فیلم «سینگو» اثر علیرضا محمدی، ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ نشست فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» به کارگردانی سید علی موسوی‌نژاد و ۲۰:۱۵ تا ۲۰:۴۵ نشست فیلم «ملکه آلیشون» ساخته ابراهیم نورآورمحمد برگزار می‌شود.
مدیریت و اجرای برنامه نیز با سعید اسلام زاده، گوینده نام آشنای رادیو و تلویزیون و کارشناس سینما است.

*کارگاه‌ روز چهارم
همچنین در روز چهارم این رویداد کارگاه‌های «تولیدات مشترک فیلم‌های کودکان» از خوانگ از چین، ساعت ۱۰ تا ۱۲ و «نگاه خاص به جشنواره آشوکینوی لهستان» از ژرژی از کشور لهستان ساعت ۱۶ تا ۱۸ در کتابخانه مرکزی برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به فیلمسازی، به‌صورت رایگان برگزار می‌‎شود.