کودک چینی حاضر در جشنواره فیلم اصفهان: عاشق «بچه‌های آسمان» هستم

ایرنا- وان بو هان، کودک ۱۲ ساله چینی است که در سی و پنجمین جشنواره فیلم اصفهان به عنوان داور کودک بخش بین‌الملل شرکت کرده است. با او درباره این رویداد گپ زدیم و نظرش را درباره فیلم‌های ایرانی پرسیدیم.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به اصفهان، وان بو هان به واسطه شغل مادرش در ایران از دو سال پیش به کشور ما مهاجرت کرده است.
وقتی نظرش را درباره جشنواره اصفهان می‌پرسم می‌گوید: این جشنواره یک بستر خوبی است که بچه ها با فرهنگ های مختلف آشنا بشوند. برایم جالب است که ایران چنین جشنواره بزرگ و معتبری برگزار می کند.
از او می‌پرسم که فیلم مورد علاقه‌اش در سینمای ایران چیست. او اسم فیلم «بچه های آسمان» ساخته مجید مجیدی را به یاد نمی آورد. می‌گوید: فیلمی بود که بچه ای در یک مسابقه شرکت می‌کرد تا برنده کفش بشود؛ ولی جایزه اش یک چیز دیگر بود.
او توضیح می‌دهد که عاشق این فیلم است و مهربانی کودکان «بچه‌های آسمان» را هرگز فراموش نمی‌کند.
هنگامی که کلمه «خداحافظی» را به فارسی می‌گوید کنجکاو می‌شوم بدانم چقدر فارسی بلد است. او توضیح می‌دهد: دو سال است که به ایران آمده ام. تلاش کردم که زبان فارسی را یاد بگیرم. کلماتی مثل سلام، ممنونم، صبح بخیر و شب بخیر را می‌توانم بگویم. اگر جملات کوتاه و ساده باشد می توانم حرف بزنم. ولی جملات بلند را هنوز نتوانستم یاد بگیرم.