شهردار اصفهان:

اقتصاد فرهنگ حول محور جشنواره شکل گرفته است

شهردار اصفهان گفت: محور اصلی برنامه های جنبی، مدیریت شهر اصفهان است و تمام اتفاقاتی که در جشنواره رقم می‌خورد قابل مشاهده و اقتصاد فرهنگ حول محور جشنواره شکل گرفته است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان؛ قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در بازدید از ستاد خبری جشنواره ضمن تشکر از تیم خبری اظهار کرد: امسال سومین سالی است که جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در شهر اصفهان دائمی شده و معتقدیم این جشنواره می‌تواند یک برند برای ایران باشد و خوشبختانه سطح کار به گونه‌ای است که این برند تحقق پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آوازه جشنواره در شهر اصفهان پیچیده است، تصریح کرد: با بررسی و مقایسه هایی که صورت گرفت متوجه شدیم با تیم و نگاه جدید فضایی پویاتر در جشنواره حاکم شده و امیدواریم سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان دستاوردهای خوبی برای کودکان، نوجوانان و شهر اصفهان داشته باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به اکران فیلم های جشنواره در سینما بهمن خوراسگان، ادامه داد: هم اکنون سالن سینما آفتاب در منطقه یازده شهرداری اصفهان در حال تکمیل است و سیاست کلی شهرداری ساخت سینما با مشارکت بخش خصوصی در دیگر مناطق محروم شهر است.

نوروزی افزود: طی دو سال گذشته سینماهای سطح شهر افزایش پیدا کرده و در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان جشنواره، سینماسیار ابتکار بسیار خلاقانه‌ای است که در تمام مناطق شهر فعال است و کودکان حصه و منطقه ۱۰درگیر جشنواره هستند و نگاه ما این است که امکانات فرهنگی عادلانه توزیع شود و در این راستا حرکت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: محور اصلی برنامه های جنبی، مدیریت شهر اصفهان است و تمام اتفاقاتی که در جشنواره رقم می‌خورد قابل مشاهده و اقتصاد فرهنگ حول محور جشنواره شکل گرفته است.

شهردار اصفهان با اشاره به شعار جشنواره، گفت: «تحقق رویای کودکان سیل زده» تنها یک شعار نبود و با اکران فیلم ها در ۱۴۳ منطقه سیل زده و حضور کودکان سیل زده در افتتاحیه باعث دیده شدن و تحقق رویای کودکانه آنها بود.

نوروزی ادامه داد: تغییر و تفاوت در جشنواره مشهود است و روند صعودی ارتقا سطح ها وجود دارد.