رونمایی از مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی در جشنواره فیلم‌های کودکان ونوجوانان

همزمان با سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران از مجموعه فیلم های ابوالفضل جلیلی در اصفهان رونمایی شد.
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در آیین رونمایی از مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی، با تقدیر از این کارگردان سینمای ایران، بیان کرد: سینما از دید من مثل قالی ایرانی است که بخش‌ها و اجزای مختلفی با رنگ و طرح‌های متنوعی دارد، اینکه حاشیه قالی با مرکز آن در تضاد و تقابل است، فکر عامیانه ای است، میان حاشیه و گل وسط قالی، فرقی نیست و اینها لازم و ملزوم همدیگرند، گل وسط قالی اما نشانگر هویت و تمایز آن است و در مورد تمایز سینمای ایران با سینمای سایر کشورهای جهان این مثال درمورد فیلم های کارگردانانی چون ابوالفضل جلیلی صادق است.
تابش در ادامه خطاب به نوجوانان برگزیده المپیاد فیلمسازی نوجوانان درباره آثار این کارگردان گفت: مجموعه فیلم‌های ابوالفضل جلیلی را باید دید و این اولین بار است که ده فیلم از این کارگردان در یک مجموعه، در دسترس است.
تابش همچنین در اینباره اظهار داشت: ابوالفضل جلیلی جز آن دسته از سینماگرانی است که دغدغه فیلمسازی در مورد نوجوانان ایران را دارد و تفاوت جنس فیلم‌های او با سایر سینماگران، به دلیل متفاوت بودن نگاهش به نوجوانان و مسائل فرهنگی آنها است. فیلمهای کارگردانی مثل ابوالفضل جلیلی قطعه ای از یک پازل است که باید آن را دید و برای آن ارزش قائل بود.
دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان ، گفت: در هر کشوری مساله رویارویی کارگردانان با مسائل دوران نوجوانی بسیار مهم است زیرا فیلم سازی در خصوص نوجوانان، کارگردانی دغدغه مند می‌طلبد.
ابوالفضل جلیلی نیز درباره رونمایی از آثارش اظهار داشت: آقای تابش اولین مدیری بود که به سراغ من آمد و جویای احوال من شد. خوشحالم که پس از سی و چند سال مجموعه فیلم‎های من که سال‌ها مورد توجه نبود به نمایش درآمد.
مجموعه آثار ابوالفضل جلیلی کارگردان نام آشنای ایرانی شامل فیلم‌های «دت یعنی دختر»، «گال»، «گل یا پوچ»، «یک داستان واقعی»، «ابجد»، «حافظ»، «داروگ»، «دان»، «دلبران» و «رقص خاک» توسط موسسه نشر و پخش شهر فرنگ و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی در یک بسته ده‌تایی دی وی دی وارد بازار شد.
این مجموعه در تیراژ دوهزار نسخه و به قیمت یک میلیون ریال آماده شده است و آماده ارائه به علاقه‌مندان آثار این کارگردان ایرانی است.