تمدید بخش «ایده» سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران

بخش «ایده»، سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران که از سوی بنیاد سینمایی فارابی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، تمدید شد.
به گزارش ستاد اطلاع‌ رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران که در دو بخش «ایده» و «فیلم»، همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود به دلیل استقبال متقاضیان در بخش ایده تمدید شد. با توجه به درخواست دانش آموزان استان‌ها و استقبال علاقه‌مندان مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیر ادامه دارد.
شرایط شرکت در المپیاد در بخش ایده به شرح ذیل است:
در این المپیاد نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله (متولدین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می‌توانند شرکت کنند.
برگزیدگان و شرکت کنندگان در المپیاد قبلی به شرط رعایت سن، در اولویت پذیرش این دوره قرار خواهند گرفت.
در بخش ایده، هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۵ ایده ارائه دهد و در صورت تصویب، یکی از آنها به فرآیند تولید وارد شود.
ایده پذیرفته شده بعد از انتخاب توسط هیات انتخاب، به المپیاد راه یافته و زیر نظر اساتید در کارگاههای «ایده به طرح کلی فیلمنامه» که در اصفهان تشکیل می‌شود شرکت خواهند کرد.
طرح‌های کلی تولید شده در کارگاه‌های «ایده به فیلمنامه» مورد داوری قرار گرفته، آثار پذیرفته شده با حمایت دبیرخانه المپیاد به مرحله تولید می‌رسد.
متقاضیان برای ثبت نام باید به سایت www.iycs.ir مراجعه و از طریق پرتال، فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ایده را آپلود کنند و در نظر داشته باشند که ایده حداکثر در دو صفحه A4با موضوعاتی که در بخش محورهای جشنواره به نگارش درآمده، با قلم Nazanin 14 تایپ شده و از طریق پرتال ثبت نام به دبیرخانه المپیاد ارسال شود.
پس از بررسی اولیه ایده از صاحبان ایده‌های پذیرفته شده دعوت خواهد شد تا در کارگاه‌های آموزشی که به همین منظور در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده شرکت کنند.
فیلم‌های تولید شده از طریق پرتال ثبت نام و یا دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران به دبیرخانه المپیاد ارسال خواهند شد.
سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.