«اقیانوس پشت پنجره» در پنجمین روز «هفته فیلم کودک» روی پرده رفت

نبی‌زاده: کودکان، ارزشمندترین سرمایه‌های سرزمین ما هستند

در پنجمین روز «هفته فیلم کودک»، فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به‌کارگردانی بابک نبی‌زاده روی پرده رفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، پنجمین روز از «هفته فیلم کودک»، عصر چهارشنبه ۱۷ مهر با نمایش فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» ساخته بابک نبی‌زاده، در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.
بر اساس این گزارش، قبل از آغاز نمایش فیلم «سیدجلال چاوشیان» تهیه‌کننده فیلم روی سن حاضر شد و گفت: امشب بزرگ‌ترین افتخار برای من حضور تک تک شماست. از همه همکارانم و کارگردان این فیلم تشکر می‌کنم و یک نکته را هم باید بگویم که نسخه‌ فعلی، همان نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان است و در نمایش‌های بعدی، نسخه کامل‌تر فیلم که در حال تدوین مجدد است، ارائه خواهد شد.

«بابک نبی‌زاده» کارگردان فیلم نیز ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مخاطبان و همکارانش گفت: از بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در هفته ملی کودک این برنامه را ترتیب داده‌اند باید قدردانی کنم چرا که با همین گام‌هاست که می‌توان جریان کودکی را در این سرزمین زنده نگاه داشت. احساس کردم که اگر مسولان و دولتمردان ما بیش از همه چیز به بچه‌های ما فکر کنند، سال‌های بعد نه به نفت نیاز دارند، نه به دلار و نه به هیچ‌چیز دیگری، چون ارزشمندترین سرمایه‌های سرزمین ما، کودکان هستند و هدف من و تهیه‌کننده فیلم «اقیانوس پشت پنجره» هم از ساخت این فیلم، بیان همین نکته بود.
او گفت: در این فیلم، بخشی از زندگی دشوار کودکان و مردمان جنوب ایران را می‌بینید. من وظیفه خودم می‌دانستم که در کار اولم، برای کودکان فیلم بسازم و در این راه، باید از تهیه‌کننده‌ای که دو سال پای من ایستاد تا این فیلم ساخته شود، تشکر می‌کنم.
نبی‌زاده همچنین از حضور رهبر قنبری و عبدالحی شماسی در سالن به طور ویژه تشکر کرد.
او در ادامه از حدیثه کرمی، مصطفی مهدوی، حسین قورچیان، جعفر علیان، حمید قوامی، حافظ احمدی، و محمد فرشته‌نژاد (از عوامل فیلم) و رهبر قنبری و عبدالحی شماسی دعوت کرد تا روی صحنه، در قاب یادگاری پیش از آغاز نمایش فیلم قرار بگیرند.
«هفته فیلم کودک» به همت بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به‌منظور فراهم ساختن زمینه‌ای برای دیدار هنرمندان، منتقدان، اصحاب رسانه، تهیه‌کنندگان، پخش‌کنندگان، سینماگران و نویسندگان حوزه کودکان و نوجوانان، تا ۱۸ مهر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی ادامه دارد و تورنا۲ (سیدجواد هاشمی) فیلم‌ آخرین روز این هفته فیلم است.