قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی خبر داد:

اجرای «بچه‌های آفتاب» با همراهی هنرمندان در سیستان و بلوچستان

حبیب ایل‌بیگی جزئیات برنامه «بچه‌های آفتاب» باهدف همدلی و همراهی باکودکان و نوجوانان شهر ها و روستاهای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره برنامه «بچه‌های آفتاب» که در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود، گفت: هر سال جشن سیمرغ و پروانه‌ها علاوه بر نمایش فیلم های کودک و نوجوان باحضور سینماگران کودک و نوجوان در مناطق شهر تهران برگزار می شد اماامسال با توجه به سیل سیستان و بلوچستان تصمیم به اجرای این برنامه برای بچه‌های شهرها و روستاهای سیل‌زده گرفتیم. مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن سینمای جوانان ایران و سازمان بنادر و دریانوردی در برپایی این برنامه ما را همراهی می‌کنند و باحضور جمعی از اهالی سینمای کودک تلاش داریم با برپایی برنامه‌های هنری برای بچه‌ها روزهای خوبی را برای آنها رقم بزنیم.
او افزود: پوران درخشنده، سیدجواد هاشمی، بهنوش بختیاری، مهران رجبی، حسن آقاکریمی، علی عبدالعلی‌زاده و مجید قناد به همراه گروهش، آزیتا رضایی(خاله رویا) و مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) برای برگزاری برنامه «بچه‌های آفتاب» با ما همراهی می‌کنند و ضمن برگزاری برنامه‌های مفرح، هدایایی شامل اسباب‌بازی که برای کودکان تهیه شده توسط هنرمندان به کودکان اهدا می‌شود.
ایل‌بیگی درباره امکانات نمایش فیلم در این برنامه گفت: انجمن سینمای جوانان ایران با ارسال چند دستگاه سینمای سیار به شهرهای مختلف برای کودکان فیلم نمایش می‌دهد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم یک تریلی مجهز به سینماسیار و امکان پخش صوت و تصویر خوب را با گروه هنرمندان همراه می کند.
او در پایان گفت: چون پیش از این برنامه‌های مختلف هنری دراستان برگزار شده،با هماهنگی‌های انجام شده تلاش داریم به بخش‌هایی برویم که تاکنون در آنجا برنامه‌ای برگزار نشده برویم تا بچه‌های بیشتری از این برنامه‌ها استفاده کنند.
«بچه‌های آفتاب» در روزهای ١۵،١۶و ١٧ بهمن ماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.