ویژه برنامه نخستین روز بچه‌های آفتاب

از حضور عموها و خاله‌ها تا بازیگران مطرح سینما/ درخواست ساخت سینما برای مناطق محروم

نخستین روز ویژه برنامه‌های «بچه‌های آفتاب» در یکی از مدارس روستای پلان در استان سیستان و بلوچستان با حضور جمع کثیری از کودکان و همچنین هنرمندان برجسته کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ویژه برنامه‌های «بچه‌های آفتاب» در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. هنرمندان و مسئولان حاضر در این برنامه، سه شنبه ۱۵ بهمن ماه از مناطق و روستاهای سیل زده بازدید کردند.
همچنین با حضور تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ویژه برنامه‌ هنرمندان «بچه‌های آفتاب» در یکی از مدارس روستای پلان برگزار شد.
مجید قناد در ابتدا با حال و احوال پرسی از بچه ها برنامه را آغاز کرد.


پس از آن سید مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و آزیتا رضایی (خاله رویا) به اجرای برنامه پرداختند.
سید جواد هاشمی که در این برنامه حضور داشت، با بیان این که باید برای بچه‌های سیستان و بلوچستان سینما ساخته شود، اظهار کرد: می‌دانیم که در شرایط کنونی که سیل آسیب زیادی به استان زده ، ساخت سینما شاید اولویت مسئولان نباشد، اما باید به این موارد هم توجه کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: باید کمک‌های مردمی به سیستان و بلوچستان را ادامه داد و حواسمان باشد که این منطقه هنوز دچار بحران آسیب‌های پس از سیل است.
پوران درخشنده کارگردان سینما و رئیس مرکز گسترش سینمای کودک و نوجوان، نیز عنوان کرد: مرکز توسعه سینمای کودکان و نوجوانان تصمیم دارد فیلم‌های بسیاری بسازد و استان سیستان و بلوچستان هم حتما در این تولیدات جایی خواهد داشت. از مسئولان درخواست می‌کنیم در استان شما هم تعداد زیادی سینما ساخته شود.


بهنوش بختیاری دیگر میهمان این برنامه بود و در سخنان کوتاهی عنوان کرد: همه ایران متعلق به همه ما ست و وقتی اتفاقی برای یکی از هموطنانمان رخ دهد، انگار برای همه ما افتاده است.
در پایان نیز آیتم نمایشی برای بچه ها اجرا شد و هدایایی به کودکان و دانش آموزان تقدیم شد.
این برنامه از شبکه دو سیما به صورت زنده پخش شد.
کمپین «بچه‌های آفتاب» با حضور هنرمندان کودک و نوجوان همچون پوران درخشنده رئیس مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، مهران رجبی، بهنوش بختیاری، سید جواد هاشمی، بازیگران سینما و تلویزیون، سید مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و آزیتا رضایی (خاله رویا) و همچنین حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، حسن آقاکریمی تهیه کننده سینما و هنرمندان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و مسولان سازمان بنادر و دریانوردی چابهار و جمعی دیگر از هنرمندان در استان سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.