امرالله احمدجو: آموزش سینما باید به کتاب‌های درسی و مدارس راه یابد/ ماهیت جشنواره فیلم کودک فراموش نشود

امرالله احمدجو کارگردان و داور بخش ملی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره جایگاه این جشنواره گفت: «فراموش نکردن سینمای کودک مسئله مهمی است که باید با ساخت فیلم‌های کودک و‌ نوجوان همراه باشد. این یک اتفاق مبارک در سینمای ایران است، همچنین کیفیت جشنواره، کیفیت‌ فیلم‌ها و نحوه برگزاری از جمله مسائل مهم این جشنواره هستند.»
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمدجو درباره برپایی آنلاین دوره سی و سوم جشنواره، تصریح کرد: «هر جشنواره‌ای فیلم‌هایی را انتخاب می‌کند که ارزش و کیفیت نهایی‌ آن را رقم می‌زند. در مورد آنلاین بودن جشنواره، نکات مختلفی وجود دارد اما یک مسئله مهم‌تر است و آن این که نباید ماهیت جشنواره فراموش شود.»
او گفت: «بیشتر پرداختن به سینمای کودک، چه به صورت عملی و چه تئوری، سرمایه‌گذاری، شناسایی کردن افراد باانگیزه و علاقه‌مند و کمک به افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، از عوامل موثر برای ارتقای سینمای کودک است، چرا که کودکان بسیار مهم هستند و باید از این سنین آموزش ببینند.»
این فیلمنامه‌نویس و کارگردان باتجربه افزود: «کارکرد سینما برای کودک و نوجوان در این مقطع زمانی بسیار مهم است زیرا در پرورش استعداد، ارتقای سلیقه و ذهنیت نسل جدید تٲثیر دارد.»
احمدجو با اشاره به زمینه به وجود آمده برای کشف و ارتقاء در المپیاد فیلمسازی نوجوانان، گفت: «‌نسل نوی فیلمسازی می‌توانند از نوجوانی کارشان را جدی بگیرند. در بین فیلمساز‌ان نوجوان، سوای افراد مستعد و با انگیزه، متاسفانه افرادی هم هستند که کار ضعیفی دارند اما همین که امکاناتی در سینمای نوجوان فراهم می‌شود و علاقه‌مندان به این حوزه را بیشتر می‌کند اتفاق خوبی‌ است. علاوه براین به نظرمن آموزش سینما باید به کتاب‌های درسی و مدارس راه یابد.»