برنامه روز چهارم جشنواره۳۳

برنامه چهارمین روز سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان،  در این رویداد فرهنگی که به دلیل شرایط کرونا به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، فیلم‌های منتخب در سه پلتفرم فیلیمو، نماوا و تیوا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

*برنامه فیلیمو

در روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۹۹ فیلم‌های «شماره۲۹» به کارگردانی هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه در پلتفرم فیلیمو ویژه نابینایان نمایش داده می‌شود. در بخش بین‌المللی نمایش ۵ انیمیشن «گربه‌ها در هلوآباد» به مدت ۸۷ دقیقه، «حیوانات بیسکوییتی» به مدت ۹۱ دقیقه، «پرنسس یخی» با مدت زمان ۸۸ دقیقه، «سگ‌های قطبی» به مدت ۹۱ دقیقه و «کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی» به مدت ۸۵ دقیقه برنامه‌ریزی شده است. نمایش فیلم «خداحافظ سینما» ساخته یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه ویژه نابینایان نیز در این برنامه گنجانده شده است.

*برنامه نماوا

در این پلتفرم سه انیمیشن خارجی «حیوانات بیسکوییتی» به مدت ۹۱ دقیقه، «سگ‌های قطبی» به مدت ۹۱ دقیقه و «کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی» به مدت ۸۵ دقیقه نمایش داده می‌شود. «شهر موش‌ها» به مدت ۷۸ دقیقه، «دزد عروسک‌ها» به مدت ۷۷ دقیقه، «گلنار» به مدت ۸۲ دقیقه، «آهوی پیشونی سفید» به مدت ۸۹ دقیقه و «مربای شیرین» به مدت ۹۲ دقیقه فیلم‌هایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند در چهارمین روز جشنواره در نماوا تماشا کنند.

*برنامه تیوا

شش فیلم خارجی «پسر ابری» به مدت ۷۷ دقیقه، «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو» به مدت ۶۵ دقیقه، «تنها» به مدت ۹۶ دقیقه، «چیری و چری» به مدت ۹۰ دقیقه، «راه طولانی شمال» به مدت ۸۵ دقیقه و «پسر و جهان» به مدت ۸۰ دقیقه نمایش داده می‌شوند. در بسته پویانمایی‌های کانون هفت انیمیشن‌ «این هم پول ماهی»، «توکا در قفس»، «زری زری کاکل زری»، «زندگی مورچه‌ها»، «قلب مترسک»، «کشاورز و ربات کیمیاگر»، «نقاشی رومی» به مدت ۹۵ دقیقه گنجانده شده است. برای بخش منتخب جشنواره بین‌المللی نیز فیلمی از هندوستان با نام «لبخند» به مدت ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده است. «خداحافظ سینما» به کارگردانی یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه آخرین فیلمی‌ست که در نماوا و ویژه ناشنوایان نمایش داده می‌شود.

برنامه کارگاه‌ها و پنل تولید‌مشترک

در روز چهارم جشنواره سی‌وسوم کارگاه «مفهوم شخصیت در سینمای کودک با تمرکز بر سینمای کودک قزاقستان» در بخش بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و کارگاه «فیلم‌برداری ارزان با دوربین‌های دیجیتال» در بخش ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ برگزار می‌شود.

این دو کارگاه از طریق تلویزیون تعاملی تیوا نیز پخش خواهد شد.

پنل تولید مشترک روز چهارم به سینمای هندوستان اختصاص دارد و از ساعت ۱۷ آغاز خواهد شد.

برگزاری کنفرانس خبری به صورت لایو در ساعت ۱۸ و ۲۱ برای اهالی رسانه و اجرای کنسرت نیز برنامه‌ریزی شده است.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان به دبیری «علیرضا تابش» برگزار خواهد شد.