عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

ظرفیت‌های جشنواره کودک برای توسعه صنعت سینما مورد استفاده باشد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ظرفیتهای خوب جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان در زمینه فیلم و فیلمنامه نویسی باید برای توسعه صنعت سینمای کشور مورد استفاده باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، کوروش خسروی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: اصفهانی که از قدیم الایام در زمینه سینما و تئاتر مطرح بوده است تا حدود سه هفته دیگر میزبان سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌هایی کودکان و نوجوانان است.
وی با بیان اینکه برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی در راستای توسعه صنعت سینما در کنار جشنواره کودک برگزار خواهد شد، بیان داشت: برپایی نمایشگاه عکس در راستای کشف لوکیشن‌های مناسب سینمایی در شهر اصفهان از دیگر برنامه‌های جنبی این جشنواره است.
رفع مشکل کمبود فیلمنامه غنی با کمک جشنواره فیلم کودک
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: فیلمنامه‌هایی که جوانان برای این جشنواره ارائه می‌کنند می‌تواند در آینده مشکل کمبود فیلمنامه غنی را در کشور ما رفع کند و برگزاری کارگاه‌های آموزشی جنبی جشنواره کودک در زمینه فیلمنامه نویسی نیز در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود.
وی بیان داشت: لازم است دبیرخانه سی و دومین جشنواره فیلم‌هایی کودکان و نوجوانان پس از جشنواره نیز فعال باشد و با شورای سیاستگذاری صنعت سینما و بنیاد فارابی در راستای استفاده از فیلم‌های جشنواره و استفاده از ظرفیت جوانان در راستای ارتقای صنعت سینمای کشور همکاری‌های لازم را انجام دهد.