بازیگر «رویای خیس» در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

جشنواره کودک باید تریبونی برای شنیده شدن صدای کودکان باشد

غفاری گفت:جشنواره کودک باید هر سال قوی‌تر از پیش به کار خود ادامه دهد و تریبونی برای شنیده شدن صدای کودکان باشد.
محمدرضا غفاری بازیگر در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص حضورش در حوزه کودک گفت:چندسال پیش فیلم «رویای خیس» به کارگردانی پوران درخشنده در این جشنواره حضور داشت که من در آن بازی کردم؛ تجربه‌ای متفاوت برای من بود و حضور فیلمم در این جشنواره حال خوبی را برایم رقم زد. می‌توانم بگویم جشنواره کودک، فستیوالی متفاوت و دلنشین است، که باید هر سال قوی‌تر از پیش به کار خود ادامه دهد و تریبونی برای شنیده شدن صدای کودکان باشد.
این بازیگر در خصوص اهمیت جشنواره فیلم کودک گفت: هنگام کودکی من فیلم‌ها و مجموعه هاى خاطره‌انگیزی مثل «کلاه قرمزی» و «چاق و لاغر» ساخته می‌شدند که افراد زیادی با این آثار خاطره دارند. افرادی مانند بهرام شاه محمدلو، مرضیه برومند و… پایه گذاران این حوزه بودند.
وی افزود:فکر می‌کنم که ما باید دنباله‌رو راه این بزرگان باشیم و برای اعتلای سینمای کودک، گام برداریم.
غفاری گفت:بدون شک جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه محفلی برای سینماگران این حوزه است که هرسال برگزار شده و به میزبانی فیلم‌های کودک می‌رود و برای آثار، تبلیغ می‌کند تا بهتر دیده شوند در واقع این جشنواره که در سطح بین‌المللی نیز برگزار می‌شود، میراث افرادی است که بی هیچ منفعتی در این حوزه کار کردند و بنیان‌گذار سینمای کودک شدند.
وی در خصوص به تصویر کشیدن فرهنگ بومی ایرانی در آثار کودک گفت: همه‌ ما در یک جهان زندگی می‌کنیم و به اعتقاد من لازم است که با فرهنگ‌های سرزمین‌های مختلف آشنا باشیم و از آن‌ها بهره بگیریم تا درنهایت به انسان بهتری تبدیل شویم. فرهنگ ایرانی نیز آدابی را در دل خود دارد که برگرفته از آیین کهن و رسوم مناطق مختلف کشور است که باید به آن پرداخته شده و از قابلیت‌های دراماتیکش برای ساخت آثار بهره گرفت تا فرهنگ این سرزمین دیده شده و درخصوص آن صحبت شود.
غفاری درخصوص دلیل کمرنگ شدن حضور بازیگران در آثار کودک گفت: شاید به این دلیل است که تولیدات در این حوزه نسبت به بخش‌های دیگر کمتر است و به همین دلیل حضور بازیگران در این حوزه خیلی به چشم نمی‌آید، من فکر می‌کنم که هر بازیگری از پیشنهاد بازی در یک کار کودک با کیفیت خوب، استقبال می کند و اگر فیلم با کیفیتی در حوزه کودک، به من پیشنهاد شود، با کمال میل پذیرفته و ایفای نقش می‌کنم.