بهار کیامقدم: خوب شد جشنواره کودک را لغو نکردند/ مجالی برای دیده شدن تلاش‌ گروه انیمیشن «قدم یازدهم»

بهار کیامقدم دستیار کارگردان و طراح شخصیت فضای انیمیشن «قدم یازدهم» معتقد است، برگزاری جشنواره کودک در شرایط کرونا اتفاق بسیار خوبی بود.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به نقل از خبرگزاری پانا، بهار کیامقدم دستار کارگردان، طراح شخصیت و فضای انیمیشن «قدم یازدهم» که برای دریافت جایزه به جای مریم کشکولی‌نیا کارگردان این انیمیشن در مراسم اختتامیه سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حاضر بود، پس از دریافت پروانه زرین و دیپلم افتخار بخش پویانمایی کوتاه (هر دو بخش بین‌الملل و سینمای ایران)، گفت: از کسب این جوایز بسیار خوشحال هستم و این که تلاش‌های گروه انیمیشن «قدم یازدهم» به چشم آمد، ستودنی است.

او افزود: برگزاری آنلاین جشنواره سی‌وسوم اتفاق خوبی بود. درحالی که می‌شد برگزاری آن را لغو کرد اما دست‌اندرکاران این رویداد، برای برگزاری آن تلاش کردند که این جای تقدیر و تشکر دارد. من از اینکه توانستم در این رویداد حاضر باشم و هم از این بابت که کاری که ساختیم، توانست از این جشنواره موفقیت کسب کند، خوشحالم.

انیمیشن «قدم یازدهم» محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مضمون آن درباره آزادی و اهمیت تجربه کردن است. انیمیشن «قدم یازدهم» داستان بچه شیری است که از موقعیتی که در دسترس دارد بهره نمی‌برد و چون در تمام زندگی در قفسی محبوس بوده که فقط توانایی برداشتن ده قدم را داشته، حتی در صورت رهایی هم قدم یازدهم را بر نمی‌دارد، همان قدمی که بسیاری از ما هم در طول زندگی از برداشتن آن غفلت کرده‌ایم…

از عوامل انیمیشن «قدم یازدهم» که براساس کتاب “قدم یازدهم” نوشته سوسن طاقدیس ساخته شده، می‌توان به: کارگردان: مریم کشکولی‌نیا، فیلمنامه‌نویس: مریم کشکولی‌نیا، دستیار کارگردان: بهار کیامقدم، مشاور فیلمنامه: مریم چالش، هاجر مهرانی، بهار کیامقدم، انیماتور: مریم کشکولی‌نیا، بهار کیامقدم، طراح کاراکتر و فضا: بهار کیامقدم، ساخت کاراکتر و فضا: بهار کیامقدم، موسیقی: کیاوش صاحب نسق، گوینده نریشن: مهدی صبایی، صداگذاری: زهره علی اکبری، تدوین: محمد ناصری، تصحیح رنگ دیجیتال و امور فنی: استودیو روشنا، پشتیبانی فنی: میرفرزان حسینی، کارشناس بین‌الملل: فاطمه محسنی، کارشناس هماهنگی: فریبا زرقلمی، امور دفتری: شیدا شیخی، امور رایانه: حسن یوسفی‌تبار و مجری طرح: محمدرضا کریمی صارمی اشاره کرد.