پیام تسلیت بنیاد سینمایی فارابی در پی درگذشت «کامبوزیا پرتوی»

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت «کامبوزیا پرتوی» فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در پیام علیرضا تابش آمده است:

«پاییز غم‌انگیز این سال کرونازده، چه هنرمندانی را از ما گرفت و هزار دریغ که برگ‌های این درخت تنومند، هنوز جان داشتند و سبز بودند…

سینمای ایران، امروز «کامبوزیا پرتوی» فیلمنامه‌نویس و کارگردان دوست‌داشتنی را از دست داد. هنرمندی که چشمانش شور زندگی و رنگ عشق داشت و تا لحظه آخر عمر، به مرگ فکر نکرد و همچنان در اندیشه خلق تازه بود.

در نهایت اندوه و تأثر و در این روزهای مملو از بغض و تأسف و بهت، ناچاریم مرگ این سینماگر خالص و عاشق را باور کنیم و برای همه خانواده سینما و دوستدارانش، برای کودکان و نوجوانان دیروز و امروز که او برایشان قصه گفت و فیلم ساخت، آرزوی صبر کنیم.

فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده شادروان پرتوی و همسر هنرمندش و هنرمندان سینما، تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال، علو درجات را مسئلت دارم‌.»

«کامبوزیا پرتوی» فیلمنامه‌نویس و فیلمساز سینمای ایران، خالق آثاری چون «کافه ترانزیت» و «کامیون» و نویسنده فیلم‌نامه‌های آثار مهمی چون «من ترانه ۱۵ سال دارم» و «محمد رسول الله (ص)»، در سینمای کودک و نوجوان، از سینماگران تاثیرگذار سینمای کودک ایران به شمار می‌رفت که آثاری همچون «گلناز»، «ماهی»، «گربه آوازخوان»، «ننه لالا و فرزندانش» و «افسانه دوخواهر» از او به یادگار مانده است.

بزرگداشت این کارگردان فقید، اول آبان در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد.

«کامبوزیا پرتوی» که از دو هفته پیش برای انجام عمل قلب در بیمارستان دی بستری شده بود، صبح امروز سه‌شنبه ۴ آذر ۹۹، در پی ابتلا به بیماری کرونا، در سن ۶۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.