همزمان با هفته نیکوکاری و عیدمبعث آغاز می‌شود؛ توزیع تبلت‌ برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار اصفهان از محل صرفه‌جویی جشنواره فیلم کودک

توزیع تبلت‌هایی که از محل صرفه‌جویی در برگزاری سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تأمین شده بود، تا پایان سال صورت می‌گیرد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، توزیع این تبلت‌ها، همزمان با معرفی دانش‌آموزان مناطق کم‌تر برخوردار اصفهان از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان آغاز و تا پایان سال به صورت کامل توزیع می‌شود.

بر اساس این خبر، «قدرت‌الله نوروزی» شهردار اصفهان از توزیع تبلت این قشر از دانش‌آموزان به مناسبت هفته نیکوکاری و عید مبعث خبر داد و عنوان کرد:  هفتصد عدد تبلت از محل صرفه جویی در بودجه امسال جشنواره فیلم کودک و نوجوان و همچنین از بودجه نمایشگاه یار مهربان که به دلیل کرونا برگزار نشد، تأمین و خریداری شده است. این حرکت یک ابتکار جمعی از شهرداری اصفهان و در راستای مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. ملاک ما در توزیع تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند و شناسایی آنان، آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش دانش آموزان نیازمند را شناسایی می‌کند.

همچنین «ایمان حجتی» مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان و مدیر اجرایی سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان پیش‌تر در این زمینه گفته بود: در پی دستور شهردار اصفهان در این دوره جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مقرر شد از محل صرفه‌جویی‌های جشنواره امسال، مبلغی به خرید تجهیزات آموزشی متناسب با شرایط آموزش آنلاین برای دانش‌آموزان مناطق کمتر برخوردار اختصاص یابد که مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از این محل، درنظر گرفته شد و اختصاص یافت. همچنین براساس لایحه شهرداری اصفهان و با مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برگزاری نمایشگاه طرح «یارمهربان» جهت تامین ملزومات مورد نیاز دانش‌آموزان بی‌بضاعت مناطق شش‌گانه شهر اصفهان اختصاص یافت که مقرر شد این تجهیزات آموزشی با نظر کمیسیون اجتماعی شورای شهر و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان توزیع شود.