برگزاری سی‌و دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در منطقه آزاد اروند

هم زمان با سراسر کشور، سی‌و دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در منطقه آزاد اروند برگزار می شود.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛ مدیر توسعه فرهنگی و هنری این سازمان ضمن اعلام این خبر افزود: در این جشنواره که به مدت ۵ روز از تاریخ ۳۱مرداد تا ۴شهریور برگزار خواهد شد، ۱۰ فیلم ایرانی و خارجی حوزه کودک و نوجوان به اکران عمومی درخواهند آمد.
همایون قنواتی شعار امسال جشنواره را «رویای کودکان سیل‌زده را بسازیم» عنوان کرد و گفت: تلاش شده تا در زمان برگزاری این جشنواره برنامه های جنبی شاد و مفرحی در کنار اکران فیلم ها برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود.
دبیر جشنواره کودکان و نوجوانان در منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: ایجاد ایستگاه های نقاشی همراه با مسابقات مختلف، برقراری غرفه مشاوره و روانشناسی کودک و نوجوان، بازی های فکری، اجرای نمایش های عروسکی و برگزاری برنامه های شاد و متنوع ازجمله اقدامات جنبی است که توسط مدیراجرایی این جشنواره برای کودکان و نوجوانان منطقه آزاد اروند پیش بینی شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، استقبال هنرمندان ایران و سایر کشورها و تعداد آثار شرکت‌کننده در بخش‌های مختلف جشنواره را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از میان فیلم های راه یافته به جشنواره مجموعا ۱۰ فیلم داستانی و انیمیشن از سینمای ایران و جهان برای اکران در منطقه در نظر گرفته شده که عبارتند از: داستان های باغ جادویی از کشور فرانسه، غرغرو وارد می شود از کشور مکزیک، جزیره گنج، جوانمردان، اینجا خانه من است، بنیامین، قطار آن شب، ۲۳ نفر، منطقه پرواز ممنوع و ترنادو نیز از کشور ایران.
شایان ذکر است که اکران فیلم های سی‌ودومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان منطقه آزاد اروند در سینما مهر آبادان هر شب در دو سانس (ساعت ۱۹ و ۲۱) از ۳۱مرداد تا ۴شهریور برگزار خواهد شد.