بیانیه مشترک پلتفرم‌های میزبان جشنواره۳۳| خوشحالیم که چراغ جشنواره فیلم کودک روشن ماند

پلتفرم‌های “فیلیمو”، “نماوا” و “تیوا” به مناسبت اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بیانیه دادند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، متن این بیانیه به شرح زیر است:

سی‌‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر ایران به صورت آنلاین برگزار شد.

این تجربه جدید، فرصتی فراهم کرد تا سینما که یک پایگاه فرهنگی است، به شکل متفاوتی مورد توجه خانواده‌ها قرار بگیرد و هر خانه، فارغ از جغرافیا، به یک سینما تبدیل شود.

بیش از ۱۰۰ فیلم در دسترس تمام کودکان ایران، حتی آن‌‌هایی که در مناطق محروم زندگی می‌کردند قرار گرفت، کارگاههای آموزشی جشنواره به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان قرار گرفت و همین مزیت بزرگی بود که همه کودکان، در هر جای ایران که زندگی می‌کنند، بتوانند سهمی از جشنواره داشته باشند.

پلتفر‌م‌ها با استفاده از پتانسیل اکران آنلاین، پا پیش گذاشتند تا برنامه‌ها در تنوع ساعتی مختلف در دسترس باشند و محدودیتی برای تماشای آن‌ها وجود نداشته باشد. همچنین پوشش زنده نشست‌های خبری و برنامه‌های جشنواره این امکان را فراهم کرد تا مخاطبان و علاقه‌مندان در مسیر حفظ سلامت خود، از خانه همراه جشنواره باشند و از هیچ برنامه‌ای جا نمانند.

همه‌گیری کووید۱۹ از ماه‌ها قبل تمام رویدادهای جمعی را با اختلال و تعطیلی روبه‌رو کرد و می‌رفت که تهدیدی پیش روی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باشد که با تلاش‌مان سعی کردیم اتفاق تازه‌ای رقم بخورد. تمام توان‌مان را به کار گرفتیم تا با مشارکت جمعی، چراغ جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان امسال هم روشن بماند تا رویاهای کودکان در پس جبر اتفاقات، خاموش نشود و جان دوباره‌ای بگیرد.

حالا در اختتامیه این رویداد مهم و بزرگ فرهنگی، به واسطه استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان از جشنواره فیلم‌های کودکان و ‌نوجوانان، دلگرم به ادامه راه هستیم و خرسندیم که به سهم خود نقشی در خلق لحظاتی شاد و سرگرم‌کننده در خانه‌های مردم داشتیم تا خاطره‌های پیوند خورده به تصویرهای زیبای کودکی‌ از یاد نروند.

امیدواریم مسیر جدید این جشنواره، آغازی برای تداوم برگزاری دیگر رویدادهای مهم فرهنگی کشور بصورت مجازی باشد و بعد از این هم شاهد برگزاری باشکوه مناسبت‌های دیگر در تعامل با مخاطبانِ فراگیر باشیم. چرا که سینمای این کشور، چه در جشنواره فیلم کودک، چه فیلم کوتاه تهران، سینما حقیقت و … ، بخش مهمی از هویت و آینده این کشور است.

باشد که در ادامه راه، همه با کمک هم بتوانیم سهم بزرگی در زنده نگه داشتن ماهیت سینما داشته باشیم تا این چراغ فرهنگی هیچ‌گاه و به هیچ قیمتی خاموش نشود.

 

پلتفرم‌های “فیلیمو”، “نماوا” و “تیوا”