کودکان معلول به جشنواره فیلم کودک می آیند

حمید رسولی مدیر کمیته مخاطبان در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بنا به تجربه موفق سال گذشته، باشگاه مخاطبان وظیفه خود را در جشنواره سی و دوم کودکان و نوجوانان از طریق عضوگیری در این باشگاه آغاز کرد.

وی ادامه داد: این کمیته در ماه گذشته از طریق ضوابط اداری در سه بخش شروع به فعالیت کرده است؛ بخش اول باشگاه هواداران است که تمامی شهروندان اصفهان می‌توانند عضو این باشگاه شوند تا از تخفیف پخش فیلم‌ها در زمان برگزاری جشنواره بهره‌مند شوند.

مدیر کمیته مخاطبان درباره نحوه عضویت در باشگاه مخاطبان تصریح کرد: نحوه ثبت‌ نام تنها از طریق درگاه اینترنتی club-icff.ir امکان‌پذیر است و همه شهروندان اصفهان می‌توانند با ثبت‌نام در این درگاه کارتی با عکس و نام خود داشته ‌باشند تا در زمان برگزاری جشنواره بتوانند از آن استفاده کنند، همچنین این کارت قابل استفاده در حمل و نقل عمومی بوده و پس از اتمام جشنواره منقضی نمی‌شود.

رسولی در تشریح بخش دوم کمیته مخاطبان گفت: بخش دوم مرتبط با جذب داوطلبان است و در همین رابطه فراخوانی در تاریخ بیست و ششم تیرماه ۹۸ اعلام و پس از آن تا سوم مرداد با مصاحبه‌هایی که از داوطلبان انجام شد، تعداد ۴۵ نفر از آنان انتخاب و در نهایت ثبت‌نام شدند.

وی وجود داوطلبان را در افزایش سرمایه انسانی موثر دانست و تاکید کرد: یکی دیگر از نکات مثبت وجود داوطلبان این است که آنان می‌توانند با ارائه ایده‌های نوین خود کمک‌های شایانی به جشنواره داشته باشند.

مدیر کمیته مخاطبان در پایان عنوان کرد: بخش سومی که در جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان در حال پیگیری آن هستیم وجود کودکان دارای معلولیت در جشنواره است که شامل کودکان ناشنوا، نابینا و ناتوان جسمی و حرکتی هستند و می‌خواهیم در زمان جشنواره از همراهی آن‌ها استفاده کنیم و در همین رابطه مناسب‌سازی و فرهنگ‌سازی حضور توان‌خواهان در سینماها در حال پیگیری است تا به استانداردهای یونیسف در جشنواره دست پیدا کنیم.